• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,246 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mustafa OKTAR
  • ADRES: Çevre Yolu Üzeri Köseler Köyü Kavşağı
  • TELEFON: 0 (542) 266 8034
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

BİZİ ARAYIN, SİZİ Bilgilendirelim

Toptan, Perakende Satış ve Uygulama

0542 266 80 34

  • Muğla Kayrak Taşı
  • Bodrum Kayrak Taşı
  • Denizli Kayrak Taşı
  • Uşak Kayrak Taşı

HAKKIMIZDA:

2007 Yılı’nda çırak olarak başlamış olduğumuz sektörde, 2010’lu yıllar da Balıkesir yeni İzmir yolu üzerinde 2dönüm araziye kurulmuş yerimiz de hizmetimize devam ettik.

10 yıla yakın sürede Balıkesir merkez ve köylerinde bir çok önemli ve güzel işlere imzamızı attık.Balıkesir’in birçok tanınmış ailelerin evlerinin duvar ve yer döşemelerini yaptık.

Günümüz de halen usta işçilik ve güvenilir ekibimiz ile sizlerin isteklerine cevap veriyoruz.

Kayrak Taşı nerelerde kullanılır?
Taşlarımız duvar kaplamaları ( iç ve Dış ), Şömine taşı, barbekü vb. ile araç, yaya yolları, bahçe ve park düzenlemelerinde doğal şekilde kullanılabilmektedir.

Kayrak taşı nedir?
İnsanlık tarihi boyunca toplumlar, yapılarını inşa ederken, kendi değerlerinden, kendi yaşantılarından esinlenmiş ve sonuçta bir inşaat kültürü ortaya çıkmıştır.Günümüzde yapı teknolojilerinde yaşanan gelişmelere ve keşfedilen yeni yapı malzemelerine rağmen Kayrak taşı, halen revaçta olup yapılara doğal güzellikler katmaya devam etmektedir. Kayrak taşı’nın yapılarda kullanılması, taşın ocaktan çıkarılıp işlenmesinden, yapının özelliğine göre uygulama tekniklerinin belirlenmesine ve mimari bir bütünlük içinde sunulmasına kadar, ciddi bir uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirmektedir.Taşyap madencilik, yılların deneyimi ve uzmanlığıyla Kayrak taşı kullanımında hem işlevsel hemde sanatsal değerler yaratmaktadır. Son derece titiz ve uzman kadromuz ile yapılara uygulanan Kayrak taşı, doğanın bütün sadeliğini ve kalitesini yaşadığınız mekanlara taşımaktadır.

Kayrak taşı ölçüleri

Kayrak taşı’nın Kullanım Alanları Her türlü yapı sektörünün iç ve dış duvar kaplamalarında, şömüne, barbekü, baca ve fırın gibi alanlarda, yaya ve araç yolları ile park ve bahçe düzenlemelerinde bir yapı malzemesi olarak kullanılan Kayrak taşı, kullanıldığı her yere sağlamlık, uzun ömür ve estetik değerler katmaktadır. Kayrak taşı aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kaymama özelliği ile ıslak zeminler için ideal bir malzemedir. Isı farklılıklarından, mevsim değişikliklerin- den (don olayları vb.)etkilenmeme

Kayrak taşı Teknik Özellikleri:

Kayrak taşı Uygulamasında Öneriler
Park bahçe düzenlemelerinde 4-6 cm. Kalınlığındaki Kayrak taşı’nın kullanılmasını öneriyoruz.Çünkü ince kayraklar, ince tabakalar halinde olduğu için kabarma yapabilmektedir.Ayrıca iç mekan ve dış duvar kaplamalarında taş verniği kullanılmalıdır.Bu alandaki örneklerimizi ve tüm Kayrak taşı uygulamalarımızın farkını görebilmeniz için, fotoğraflara bakmanız yeterli olacaktır.

Her türlü yapı sektörünün duvar kaplamaları ( İç ve Dış ), şömine, barbekü, baca, fırın vb. ile yaya, araç yolları, park ve bahçe düzenlemelerinde doğal veya ebatlanmış şekilde

Kalınlıklarına Göre kayrak taşı kullanımı

Kayrak Taşı 1-3 cm kalınlıktaki doğal Kayrak Taşı; duvar kaplaması, şömine, barbekü, fırın, iç mekan kaplamaları, disko ve bar dekorasyonu, baca kaplamaları gibi işlevsel veya dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır. 1 tonu ile 14-16 m2 yüzey kaplanabilmektedir.

Kayrak Taşı 4-6 cm kalınlıktaki doğal Kayrak taşı; yaya yolları, binek araç yolları, kelebek duvar yapımı, park ve bahçe düzenlemeleri, havuz kenarları, bina su basmanları gibi yerlerde kullanılmaktadır. 1 tonu ile 8-10 m2 yüzey kaplanabilmektedir.

Kayrak taşı 6-10 cm kalınlıktaki kelebek duvartaş; çim arası harçsız olarak veya park ve bahçe düzenlemelerinde atlama taşı şeklinde, beton derzli olarak araç yollarında, merdiven basamağı yapımında olmak üzere değişik amaçlarla kullanılmaktadır. 1 tonu ile 5-7 m2 yüzey kaplanabilmektedir.

Sarı, kahverengi, gri, açık yeşil, kirli beyaz, bordo, kırmızı renkler birbirine girmiş şeilde üzerleri kuşkonmaz bitkisi fosili görünümünde siyah dentrik yapıyla kaplıdır. Renkler karışık olup renk ayrımı yapılamamaktadır.

Park bahçe düzenlemelerinde tercihen 4-6 cm kalınlıktaki kayrakların kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü ince kayraklar ince tabakalar halinde olduğu için kabarma yapabiliyor. Tek damar olan 4-6 cm kayraklarda bu problem yoktur.

İç mekan ve dış duvar kaplamalarında taş verniği kullanılmalıdır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.