• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,256 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Temel ATİLA
  • ADRES: Mihli Selalesi Küçükkuyu /
  • TELEFON: 0 (535) 284 0075
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 21:00

FİRMA HAKKINDA

MIHLI ŞELALESİ (KAZDAĞI)

Mıhlı Şelalesi, Kaz Dağları bölgesinde görülmesi gereken bir yer. Özellikle serin sularında yüzmek gerçekten çok keyifli. Eğer siz de tuzlu su yerine tatlı suyu daha çok seviyorsaniz buraya gitmenizi öneririm.

Mıhlı Şelalesi, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesi, Küçukkuyu Beldesinde bulunuyor. Ayvalıktan Küçükkuyu’ya doğru geldiğinizde Küçükkuyu’ya girdikten hemen sonra Adatepebaşı, Mıhlı Şelalesi tabelasını göreceksiniz. Buradan 2 km içeride 1-2 tesis bulunuyor. Biz Atila’nın Yerine gittik. Yüzmek için en güzel yerlerden birisi burası. Giriş için 20 TL araç otopark parası alıyorlar. İlginç bir şekilde derenin karşısı bu işletmeye ait değil. Tahta masalar için 20 TL alıyorlar. Veya orada bulunan cafe misali bölgeyi kullanıp yemekleri oradan yerseniz ekstra ücret ödemezsiniz. Tabi bunların hiçbirini yapmak zorunda da değilsiniz. Masa kullanmazsınız ve kendi yiyeceğinizi kendiniz getirirsiniz.

Burada 2 göletçik oluşmus durumda. Bir tanesine yüzerek ulaşıyorsunuz ve tam şelalenin altında kalıyor. Su gerçekten çok temiz ve insanın sudan hiç çıkası gelmiyor.

Derenin yaklaşık 250-300 mt aşağı kısmında Başdeğirmen Köprüsü bulunuyor. Bir ara dere içinden buraya yürüyüp oradaki manzarayı görmenizi tavsiye ederim. Dere içinden yürüyüş biraz zorlu. Kayalıklardan geçmekten korkanlar için aynı noktaya, Atilanın Yerine gelmeden hemen önce mavi renkli Şelale tabelasının yanından giren patikayla da ulaşılabilir.
Bulundugu Bölge

Kaz Dağları
Kaz Dağları Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayrıldığı bölgede, Çanakkale ve Balıkesir sınırlari içerisinde kalan bir yerdedir. Görülebilecek belli başlı yerler; Zeus Altarı, Mıhlı Şelalesi, Sutüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti, Şahin Deresi Kanyonudur.

MIHLI

akçay şelale, altınoluk şalale, altınoluk şelalesi, balıkesir şelale, Balıkesirde mıhlı şelalesi, Balıkesirdeki şelaleler, kçük kuyu turistik yerler, küçükkuyu mıhlı selalesi, küçükkuyu piknik yeri, küçükkuyu şelale, küçükkuyu şelalesi, mıhlı salalesi, mıhlı selalesi, Mıhlı şelalesi nerede, mıhlı şelalesinde piknik yeri, mıhlı selalesinde tatil, Mıhlı şelalesine nasıl giderim, balıkesir şelaleleri, mıhlı, mıhlı şelalesine nasıl gidilir, mıhlı şelalesi nerede, mıhlı şelalaesi küçükkuyu, mıhlı şelalesi altınoluk, mıhlı şelalesi balıkesir, atilla motel, atilla hotel, atilla otel,

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.