• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

15 Nisan 2020 17:33

“VATANDAŞI DAHA ÖLMEDEN MEZARA GÖMMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ”

“VATANDAŞI DAHA ÖLMEDEN MEZARA GÖMMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ”

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin,  katıldığı bir televizyon programında, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ‘’Vatandaşa evde kalın dedik, ne gençler dinledi ne de işsiz güçsüz EYT’liler’’ sözlerini eleştirdi.

Yılmaz’ın maske dağıtımı ile ilgili  ‘Mezara giriyorsan, girişinde dağıtıyoruz’ sözüne de tepki gösteren Şahin, ” Sayın Başkan mezara değil hiç olmazsa ‘mezarlığa girişte’ deyin, sizi nezakete davet ediyorum. Vatandaşı amiyane tabirle daha ölmeden mezara gömmeye çalışıyorsunuz.Yazıklar olsun”dedi. 

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret  Şahin, KRT’de yayınlanan”Zafer Arapkir’le Akşam Haberleri” adlı  programda açıklamalarda bulundu. Şahin, maske dağıtımı ile ilgili açıklamaları olay olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı sert sözlerle eleştirdi. “Kişisel mesafeyi koruyun, sağda solda dolaşmayın, herkes evine girsin dedik. Ne gençler dinledi, ne de işsiz güçsüz EYT’ye takılanlar dinledi. Hep dışarıda dolaşıyorlar” diyen Yılmaz’a  “EYT ne demek biliyor musunuz?”  sorusunu yönelten Şahin  şunları söyledi;

‘’EYT’liler, devletin vatandaşa tanıdığı zamanda emeğini, hizmetini vermiş, primini ödemiş ama daha sonra kanun değişikliği sebebiyle emeklilik hakkı gasp edilmiş kişilerdir. Acaba belediye başkanının bundan haberi var mı? Bu kişiler sosyal güvencelerinin olmaması sebebiyle çalışmak zorundalar. Biz CHP olarak bu vatandaşlarımızın sorununu çözmeyi defalarca dile getirdik. Fakat malum zihniyet 5.5 milyon insanımızın hakkını gasp etmeye devam etmektedir. EYT sorununu çözen düzenlemeler bu zor zamanlarda yapılmayacak da ne zaman yapılacak?’’

 

İKTİDARA “KİBİR” ELEŞTİRİSİ

Vatandaşların büyük bir kısmının bu dönemde dışarıya zaruri sebeplerden ötürü çıkmak zorunda kaldığının altını çizen Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaş dışarıda ne arıyor biliyor musunuz? Çocuğuna süt ve bez almak istiyor, annesine ilaç almak istiyor ve en önemlisi evine ekmek götürmek istiyor… Daha geçen hafta İstanbul’da bir vatandaşımız ‘evde durun diyorsunuz ama çocuklarım aç, çıkmak zorundayım’  demiş, ama iktidarın görevlendirdiği yetkili ona ‘geber’ şeklinde cevap vermişti. İşte bu zihniyet vatandaşa sağlayamadığı hizmeti CHP’li belediyeler yapınca, onların hesaplarına bloke koydu, aş evlerinin hesaplarını kapattı  ve vatandaşa ekmek dağıtımlarını engelledi. İktidarın geldiği işte bu gururlanma ve kibir, vatandaştan kopukluk bugün iktidarın kendisini vatandaşın en büyük sorunu haline getirdi”

Yılmaz’ın maske dağıtımı ile ilgili “Sokakta, dışarıda işi olmayan adama niye maske verip duracağız. Sokağa çıkmasının nedeni ne vatandaşın. İşine gidiyorsa iş yerine veriyoruz taksın, markete gidiyorsan zaten market veriyor, bankaya gidiyorsan banka veriyor. Mezara giriyorsan, girişinde dağıtıyoruz” sözlerine de  tepki gösteren Şahin, “Sayın Başkan mezara değil hiç olmazsa ‘mezarlığa girişte’ deyin, sizi nezakete davet ediyorum. Vatandaşı amiyane tabirle daha ölmeden mezara gömmeye çalışıyorsunuz.Yazıklar olsun”dedi.

Kaynak: www.balikesir24saat.com

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.