• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

6 Kasım 2017 16:56

“Uygulamalı İç Kontrol ve Risk Yönetimi Eğitimi”

“Uygulamalı İç Kontrol ve Risk Yönetimi Eğitimi”

Dr. Mustafa Kemal TOPÇU’nun eğitmenliğinde gerçekleştirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “Uygulamalı İç Kontrol ve Risk Yönetimi Eğitimi” 30 Ekim, 31 Ekim ve 1 Kasım 2017 tarihlerinde, Balıkesir Devlet Hastanesi Lokalinde, 53 kişinin katılımıyla, Ankara-IOTA Bilgi Teknolojileri A.Ş’nden Dr. Mustafa Kemal TOPÇU’nun eğitmenliğinde gerçekleştirildi.

Eğitimde, katılımcılara, mevcut durum tespitinden yola çıkılarak konu hakkındaki mevzuat, çağdaş kamu yönetimi anlayışının nasıl olması gerektiği, Kamu Maliyesinin temel ilkeleri ile Kurumsal Yönetim, İç Kontrol, Ön Mali Kontrol, İç Denetim, Dış Denetim hakkında bilgiler verilmiştir. İç Kontrol Sitemi Kurulum Yol Haritasının geniş yer bulduğu eğitimde, katılımcılar, COSO Piramidi ile iç kontrol sistemini incelemişlerdir. Özellikle Risk Yönetimi öğretilmiş, risk belirleme ve değerlendirilmesi uygulamalarla pekiştirilmiştir. Bilgi ve iletişim, raporlama ve izleme metodlarının öğretilmesi ile de eğitim tamamlandı.  

3 gün süren eğitim sonunda çalışanların tamamının rol alacağı “İç Kontrol ve Risk Yönetimi” sisteminin, kurumların hedeflerine ulaşması ve misyonlarını gerçekleştirmesini sağlamak için en önemli yöntem olduğu anlaşılmış, yönetimde ortaya çıkabilecek belirsizliklerin en aza indirilmesi ve risklerin tanımlanabilmesi öğretilmiştir. Kurumumuzun süreç yönetimini kolaylaştıracak bu sistemin uygulanmasının bireysel ve kurumsal başarımızın artmasına katkı sağlayacağı anlaşılmış, hedeflendiği gibi konu hakkında istenilen farkındalık sağlandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.