• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

25 Kasım 2017 18:04

Susurluk Ayranı ve Tostu tescillendi

Susurluk Ayranı ve Tostu tescillendi

“Balıkesir’imize ve ülkemize hayırlı olsun”

Susurluk Ticaret Odası’nın 2013 yılında ulusal düzeyde tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne yaptığı başvuru 20 Kasım 2017 Pazartesi günü sonuçlandı.

Susurluk Ticaret Odası Başkanı İlker KURT ve Yönetim Kurulu Üyeleri Susurluk Ayranı ve Susurluk Tostu’nun Susurluk adına Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali ÇELİK’in elinden alarak tescillendirdi.

20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 11.00’de Ankara’da bulunan TPE’de düzenlenen sertifika törenine katılarak Tescil Belgesini alan Oda Başkanı İlker KURT ve Yönetimi törene katılan 1000 katılımcıya Susurluk Ayranı ikramında bulundular.

Susurluk Ticaret Odası Başkanı İlker KURT, konu üzerinde gazetemize yaptığı açıklamada; “Susurluk Ayranı ve Susurluk Tostu bundan böyle Antep Baklavası, Malatya Kayısısı, Adana Kebabı, Aydın İnciri, Eskişehir Çiğ Böreği, Kars Kaşarı, Kayseri Mantısı, Ayvalık Zeytinyağı, Edremit Yeşil Çizik Zeytini vb. Tescilli Coğrafi işaretli ürünleri kapsamındadır. Biz Susurluk Ticaret Odası olarak bu taşın altına elimizi koyduk, daha zorlu geçeceğine inandığımız bundan sonraki süreçte daha çok çalışarak Susurluk Ayranı ve Susurluk Tostu’nu hak ettiği yere taşıyacağız. Ayranımız ve Tostumuz başta Susurluk’umuza, Balıkesir’imize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.