• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

3 Mayıs 2018 09:41

SİZLERE GÜVENİYOR, SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ

SİZLERE GÜVENİYOR, SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ

ANNE-BABA ROL MODEL

Balıkesir Valiliği görevine atandığı günden itibaren en büyük gayretini gençlerin daha nitelikli bir eğitim alması için gösteren ve Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) ile önemli başarılara imza atan Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Vali Ersin Yazıcı’nın hayatı boyunca edindiği birikim ve tecrübelerini, hayat felsefesini, gelecek vizyonunu, Balıkesir ve eğitime dair görüş ve düşüncelerini paylaştığı söyleşiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

BELİRLEDİĞİNİZ HEDEF ÜZERİNE YOĞUNLAŞMALI

Vali Yazıcı, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanmasıyla birlikte üniversite hayatının başladığını belirterek, üniversitede ders çalışırken nasıl bir yol izlediğini de öğrencilerle paylaştı.  Vali Yazıcı, kariyer hayatı, aldığı eğitim, çalıştığı kurumlar ve karşılaştığı zorlukları nasıl aştığını öğrencilere aktardı. Kendi öğrencilik yıllarından ve o yıllarda yaşadığı zorluklardan hatıralar ve notlar aktararak öğrencilerle sohbetine devam eden Vali Ersin Yazıcı, “Başarılı olmak için mutlaka belli bir program dâhilinde belirlediğiniz hedef üzerine çok çalışmalı ve her şeyden önemlisi çok okumalısınız ve asla ben başaramam diye düşünmemelisiniz.” dedi.

İYİ KARİYER YAPMANIN DA BİR TAKIM ŞARTLARI VAR

Kariyerin, eğitimin bittiği yerde başladığını ve insan hayatını şekillendirdiğini söyleyen Vali Yazıcı, iyi kariyer yapmanın da bir takım şartları olduğunu, bu şartlardan en önemlisinin de çalışmak ve bir şeye niyet edip ona azmetmek olduğunu vurguladı .

ANNE-BABA ROL MODEL

Eğitimde ailenin önemine de değinen Vali Yazıcı, “Her anne baba çocuğunun kendisini rol model aldığını bilerek iyi bir eğitimci ve öğretmen olmak durumunda, ayrıca eğitimin ailede başladığının bilincinde olması gerekmektedir.” dedi.

HEDEFLERİNİZ BÜYÜK OLMALI

Gençlere kendilerini iyi yetiştirmeleri, geliştirmeleri ve bol kitap okumaları yönünde önerilerde bulunan Vali Yazıcı,  geleceklerini tayin etmeleri konusunda hedeflerini büyük tutmaları ile ilgili gençlere tavsiyelerde bulundu.  Vali Yazıcı, “Sizler, ileride çok önemli görevlerde bulunacak ve ülkemizi çok daha ileri noktalara taşıyacaksınız. İdealleriniz ne kadar büyük olursa, ülkemizin yarını da o kadar aydınlık olur, bu konuda sizlere güveniyoruz.” dedi.

Vali Yazıcı, “Kariyer Sohbetleri”nin son bölümünde üniversite öğrencilerinin sıkıntılarını ve yaşadıkları sorunları da dinleyerek, yönelttikleri soruları içtenlikle cevapladı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.