• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

15 Nisan 2020 17:35

SINDIRGI’NIN “HAFIZ ABLASI” VİRÜSE YENİLDİ

SINDIRGI’NIN “HAFIZ ABLASI” VİRÜSE YENİLDİ

Sındırgı’nın ” Hafız Ablası” Fatma Perihan Şen, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Ankara’da hastanede vefat etti. Şen bugün Sındırgı’da İl Müftüsü Ramazan Topçam’ ın kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verildi. 

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ” Ömrünü İslam’ı anlatmaya , Kuran-ı öğretmeye adamış ilçemizde herkesin sevdiği güzel insan Hafiz Ablamıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Cenazeden fotoğraflar  paylaşan Başkan Yavaş, ” Binlerce kişinin sevabına nail olabilmek için uzak diyarlardan cenazesinde bulunmaya geleceği, şehrinizin manevi şahsiyeti Perihan Hafız Ablayı 10-15 kişilik ve birbirimizden uzak durarak İl Müftümüz Ramazan Topçam’ın imametinde kıldığımız namaz ile uğurluyoruz.. Bir kürek toprak atmak için yarıştığımız cenazeyi sadece özel giysili görevliler gömüyor..Biz ise sadece uzaktan seyrediyoruz. .Ne hazin bir tablo dün oysa ne de telaş içindeydik,ne de abartmıştık her şeyi.. Şimdi elimizden başka bir şey gelmez şekilde sadece dua ediyoruz .. Mekanı Cennet Olsun, Sındırgı’nın Hafız Ablası” dedi.

 

EVDE KAL, BUNUN SONU ÖLÜM…

Yavaş şu mesajı verdi:

“Bu bir kıyamet provası sanki. Rabbimin nidasına kulak verip tefekkür etme zamanı şimdi..bu bir hastalıktan çok daha ilerisi.. Biz nerde hata yaptık ve bu durumu Rabbim bize niçin layık gördü.. Elbet bu günler geçer ama yüzyıllar geçse unutulmaz hatıralar biriktirdi bizlerde..Ölmeden kendimizi hesaba çekme zamanı geldi geçiyor sanki..içimizdeki benden,egodan,kinden nefretten,ihtiraslardan kurtulup sevgiye ,vicdana,şefkate,merhamete yelken açma zamanıdır şimdi.. Rabbim mesajına kulak verip istikametini doğru edenlerden eylesin bizleri.. Aman dikkat edin kendinize #EvdeKal ‘ın durum ciddi ,daha nasıl anlatalım.. Bunun sonu ölüm..”

Kaynak: www.balikesir24saat.com

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.