• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

30 Kasım 2017 12:19

SALGIN VAR!

SALGIN VAR!

Öğrenciler hastalıklardan okula gidemez oldu.

Balıkesir’deki okullar S.O.S veriyor. Başta Naciye Kabakçı olmak üzere bir çok okulda temizlik ve hijyen eksikliği sebebiyle salgın hastalıklar baş göstermiş durumda. Milli Eğitim ve İl Sağlık yetkililerinin derhal okullarda bu konuda önlem alması gerekiyor. Aksi takdirde bulaşıcı görünen bu enfeksiyonel hastalıklar hem velilerin, hem çocukların, hem de sorunluların canını yakacak.

Okulların açıldığı günden buyana Naciye Kabakçı Anaokulunda eğitim gören minik öğrenciler hastalıklardan dolayı okula gidemez oldu. Veliler, “Çocuklarımız okula gidemiyor. Okulumuzun ilaçlanmasını talep ediyoruz. Hep ateş, boğazlarda iltihap sıkıntısından dolayı Hastanenin Acil koridorlarında sabahlıyoruz. Kusma, ishal vakaları sıklıkla görülmeye başladı. 39-40 dereceyi bulan ateşlerden dolayı tedirginiz. Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz” dedi.

Naciye Kabakçı Anaokulunda meydana gelen olayda minik öğrenciler hastalıklardan kurtulamıyor. Okulun açıldığı günden buyana kimi öğrenciler hastalıklar nedeniyle okula ara veriyor. Hijyen sıkıntılarından kaynaklandığı düşünülen bu durum Balıkesir’deki diğer okullara da sıçramaya başladı.

ACİL KORİDORLARINDA SABAHLIYORUZ

Velilerde şaşkınlıkla çocuklarının hasta olmasından dolayı üzüntülerini dile getirerek, “Çocuklarımız bu sene anaokuluna başladı. Fakat başladığından beri hastalıktan kurtulamadı. Hep ateş, boğazlarda iltihap sıkıntısından dolayı ya Acile gidiyoruz, ya da hastaneye gidip çocuğumuzun tedavi olması için çaba sarf ediyoruz. Bu gibi sıkıntıları başka çocuklarda çekmekte. Veliler olarak bizler okulun ilaçlanmasını istiyoruz. Gerekirse 1 hafta kapatılsın ama tepeden tırnağa okulun her tarafı ilaçlansın.”dedi.

10 GÜNDÜR ÇOCUKLAR OKULA DİDEMİYOR

Okulda meydana gelen hastalıklar nedeniyle kimi çocuklarda eğitimlerine ara vermiş durumda olduğunu belirten veliler, “Okul bir süreliğine kapatılsın. Tuvaletler, sınıflar ilaçlansın. Sınıflarda el ayak ağız hastalığı vakası şu ana kadar sanırım 4 öğrencide görüldü. Gribal enfeksiyonla karıştırılabilmekte ve solunum yoluyla çocuklara bulaşmakta. Okulumuzun bulunduğu yerleşkenin % 90 öğrenci potansiyeline sahip olduğu için bulaşıcı hastalıklar yoğunluğu okulda görülüyor. Okulumuz hijyen uygulamaları konusunda üzerine düşeni yapıyor. Bu hastalığın baş gösterdiğini öğrendiğinizde sınıf ve tuvaletlerin temizliğine okul yönetimi daha çok önem verdi. Sizlerden ricamız çocuklarımız ateşlendiğinde veya herhangi bir hastalığından şüphelendiğinizde okula en az bir iki gün ara vermemizdir” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.