• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

12 Mayıs 2020 15:20

ÖNLEM ÜSTÜNE ÖNLEM, UYARI ÜSTÜNE UYARI

ÖNLEM ÜSTÜNE ÖNLEM, UYARI ÜSTÜNE UYARI

Koronavirüs vakalarının arttığı Dursunbey’de yeni önlemler alınırken, 5 mahalledeki 19 bina için de karantina kararı çıktı.  Kaymakam Emrullah Temizkan ve Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan da vatandaşları bir kez daha uyardı…

Dursunbey’de Gazellidere imamı Hasan Avcı ve annesinin ölümü ile Selimağa’da bir sokakta başlayan karantina uygulamasının ardından çarşı merkezi ile cadde ve sokakları trafiğe kapatılmıştı. Dursunbey İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 7 Mayıs’ta yaptığı toplantıda ise Üçeylül, Ferah, Vakıf, Çakmak ve Bozyokuş mahallelerinde koronavirüs vakalarının görüldüğü  toplam 19 binanın 14 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verdi.

Bunun dışında fırınlar ve marketlerde denetimlerin sıklaştırılmasına, kamu kurumlarının giriş çıkışları ile banka girişlerinde hijyen noktası oluşturulmasına, bankamatiklerin önüne dezenfektan konulmasına karar verildi. Belediye ekipleri de dezenfektan çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan, ilçe merkezinde esnafı ziyaret edip, incelemelerde bulundu. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada   ” Söz konusu karar gereğince adı geçen yerlerde  vatandaşlarımızın kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak izolasyon kurallarına uymaları gerekmektedir. Belirtilen adreslere tüm giriş ve çıkışlar durdurulmuş olup ve ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina süreci devam edecektir” dedi.

Kaynak: www.balikesir24saat.com

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.