• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

15 Mart 2018 10:01

Karakaş 50 farkla kazandı

Karakaş 50 farkla kazandı

  Manyas Süt Üreticileri Birliğinin Olağan Genel Kurulu Belediye Düğün Salonunda yapıldı. 397 üyeden 351’inin katıldığı genel kurulda Fevzi Karakaş 200, Mehmet Karaman 150 oy aldı.1 oyda geçersiz sayıldı. Fevzi Karakaş’ın yönetim kurulu Yücel Kahraman, İrfan Kurt, İbrahim Cicibaş, Raşit Güler’den oluştu.

  Denetim kurulu ise Erdoğan Kaya, Mehmet Sonuk ve Halil Yağcı’dan oluştu. Genel kurulda konuşan Fevzi Karakaş, bir kişinin değil, ekip ruhuyla istişare eden bir birlik hedeflediklerini söyledi. Görev süreleri boyunca sanayicilerin yem diretmelerine karşı olacaklarının altını çizen Karakaş, süt ödemelerini ayın ilk haftasında ödeyeceklerini dile getirdi.

  İlçeye bağlı 15 mahallede süt toplanması, taşınması ve kesintilerde ciddi sorunların yaşandığını dile getiren Karakaş, “Bahse konu mahallerde kesilen birlik payını 12 kuruştan 7 kuruşa düşüreceğiz. Üyesinden korkan değil kapılarını üreticisine sonuna kadar açan Birlik olacağız. Sanayiciler tarafından 1.63 olan süt fiyatlarının 1.53 TL’ye düşürülmesine yönelik talepleri kabul etmeyeceğiz”dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.