• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

29 Ağustos 2018 10:18

HALKIN AYAĞINA GİDECEĞİZ

HALKIN AYAĞINA GİDECEĞİZ

“EN ÇOK BİNA NOKTASINDA KATKI SAĞLANIYOR”

Karesi Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü görevine atanan Yunus Doğru, kırsal mahallelerde kurslara katılımın az olduğunu, buralarda yaşayan vatandaşların ayaklarına giderek Halk Eğitimini özendireceklerini söyledi.

10 Ağustos 2018 tarihinde Mustafa Canseven’in yerine Karesi Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü olarak göreve başlayan Yunus Doğru, kısa ve uzun vadede yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediyesi’nin kırsal mahallelerde büyük özveriyle çalıştığını söyleyen Doğru; “10 Ağustos 2018 tarihinde Karesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne atandım. Öğretmenlik ve idareciliğin bütün bölümlerinde çalıştım. Halk eğitim isteyerek başladığım bir kurum. Halk eğitimde çalışmayı istemememin nedeni halkla iç içe olma noktasında daha çok neler yapabiliriz düşüncesiydi. Son yıllarda istihdama yönelik çalışmalar ön plana çıkmış durumda. Ülke ekonomisinin aha ileriye gitmesi durumunda halk eğitimler olarak neler yapabiliriz düşüncesindeyiz. İnsanlar kendilerini geliştirme noktasında zafiyet yaşıyorlar. Yeteneklerinin farkında değiller. Ayaklarına giderek bu doğrultuda onları dinlemek ve bünyemize katmak istiyoruz. Bu doğrultuda Karesi Kaymakamlığı olsun Karesi Belediyesi olsun büyük özveriyle çalışıyorlar. Özellikle kırsal mahallelerde özverili çalışıyorlar. Şu an hızlı giden bir yönetim sistemi var. Eğer bunun arkasında kalırsak göze batarız. O yüzden bu yarışın içerisinde hepimiz beraberiz” dedi.

“EN ÇOK BİNA NOKTASINDA KATKI SAĞLANIYOR”

Müdür Doğru sözlerini şöyle sürdürdü: “Bundan önceki müdürümüz Mustafa Canseven’in yapmış olduğu çalışmaları da gördüm. Açılan kursları görme imkanım oldu. Kurs binalarının tahsis edilmesi noktasında belediyemizin çalışmaları var. Bu doğrultuda o yerlerde kursların açılma imkanları var. Bunlar bizim artılarımız. Bize en çok bina noktasında katkı sağlanıyor. Halkın en iyi şekilde kurs bünyesinde faaliyette bulunmasını sağlamak en büyük arzumuz.”

“HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMALI”

‘Herkesin taşın altına eline sokması gerekiyor’ diyen Doğru; “Burada önemli olan bizim iyi bir vizyon doğrultusunda eldeki misyonumuz gereğince halka kendimizi tanıtmamız gerekiyor. Bu doğrultuda oturup masa başında halkı ayağımıza beklemektense halkın ayağına giderek özellikle afişlerle, broşürlerle, toplantılarla bunu onlara daha iyi anlatmamız gerekiyor. Kurslar sadece belli başlı kursların açıldığı sıfattan kurtulması gerekiyor. Herkesin taşın altına elini sokması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK ZAAFIMIZ..”

Doğru, sözlerini şöyle noktaladı: “Kursiyer başvurularını daha yukarılara taşımak için çalışma yapmak zorundayız. En büyük girişim noktamız bu olacak. Daha fazla insana ulaşmak istiyoruz. Binaların ve kursiyerlerin uyumlu hale getirilmesi gerekiyor. Hem yakınlık anlamında hem de kurs açılan binanın uyumlu olması gerekiyor. Kişi kursa geldiğinde kurs süresince devamsızlık yapmaması gerekiyor. Çünkü en büyük zaafımız bu.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.