• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

29 Mart 2018 10:30

ESKİ KEPSUT RESİMLERİ SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

ESKİ KEPSUT RESİMLERİ SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Kepsut İlçesi Halk Kütüphanesinde Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Eski Kepsut Resimleri sergisi açılışı yapıldı. Açılışa Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı Kepsut İlçesinde görev yapan kurum müdürleri ile birlikte öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışından önce Protokole katılanlar ve öğrenciler kütüphane okuma salonunda okuma etkinliği gerçekleştirdiler. Etkinlik sonrasında öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı ‘’ Sevgili öğrenciler, Kütüphanelerimiz bilgi deposudur. Sizler bunu iyi değerlendirmelisiniz. Bizim yaşlarımıza geldiğiniz de iş güç sahibi olduğunuzda şimdiki kadar okuma imkânınız maalesef olmuyor. Bu sebepten dolayı buranın ve yaşınızın verdiği imkanı iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.’’ Dedi.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ise’’Sanayi toplumuna geçiş sürecinde nasıl ham madde ve güç ön planda ise günümüzde de dengelerin bilgi üreten ve bilgi pazarlayanların lehine değiştiğini görmekteyiz. Dolayısıyla eğer bizde bu dengeler arasında yerimizi almayı istiyorsak bilgiye ulaşmak, okumak ve öğrenmek zorundayız. Bilgiye ulaşmanın temeli okumaktır. Okumak uzun bir yolculuktur, beşikte başlar, mezarda biter.’’ Dedi.

Sonrasında protokol ve öğrenciler eski Kepsut resimlerini Kepsut İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Elif Seda Gümüş’ün sunumu ile gezdiler. Açılış Sonunda Kütüphane sorumlusu Elif Seda Gümüş Katılanlara teşekkür ederek ‘’ Kepsut ilçemiz eski resimleri ile dünden bu güne Kepsut ilçesini gözler önüne serdik. Fotoğraflarda şu anda olmayan insanlarımız var. Zamanında bir çok kişinin girip çıktığı okuduğu binalar anılar var.’’dedi.

Kepsut da yaşayan vatandaşlarımız da büyük ilgi gösterdiği sergi 27-30 Mart 2018 tarihleri arasında açık olacak.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.