• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

20 Nisan 2020 15:11

“BİZ ÇALIŞIYORUZ, SİZ LÜTFEN EVDE KALIN”

“BİZ ÇALIŞIYORUZ, SİZ LÜTFEN EVDE KALIN”

Balıkesir’in Manyas ilçesinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlar uyarken, muaf tutulan kesimler ise üretimlerine devam ediyorlar. Kırsalda ki çiftçi ve besiciler de meralarda küçük ve büyükbaş hayvanlarını otlatmayı sürdürüyorlar. Çeltik ekimlerine haftalar kala çiftçiler de çeltik yerlerini hazırlamaya başladılar.

Manyas Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Danç, “Yöremiz de çeltik ekimleri Mayıs ayının 10’u gibi  başlar. Bu açıdan çeltik ekicisinin en yoğun olduğu günler bu günlerdir. Hükümetimizin çiftçimize ve besicilerimiz ile üreten kesime uyguladığı muafiyete teşekkür ediyoruz. Biz diyoruz ki! Biz çalışıyoruz,lütfen siz evde kalın.”

Diğer yandan Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya hafta içinde sokağa çıkma yasağına uymayan 20 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşlara kabahatler kanununa göre ceza-i müeyyide uygulandığını açıklarken, genel de vatandaşların bir kaç istisna dışında kurallara uyduğunu söyledi. Kaya, güvenlik güçlerinin sık aralıklarla mahalleleri dolaşarak, anonslarla vatandaşları uyardığını buna rağmen dört işyerine 3250’şer lira ceza uygulanırken, yol devriyesinde alkollü oldukları belirlenen yirmi yaş ve altı dört gence kişi bşı 1000’er lira ceza uygulandığını açıkladı. Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS

Kaynak: www.balikesir24saat.com

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.