• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

11 Ağustos 2017 17:05

Beş Ayaklı Kuzu Görenleri Şaşırttı!

Beş Ayaklı Kuzu Görenleri Şaşırttı!

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde beş ayaklı dünyaya gelen kuzuyu görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

 

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Belenardıç Mahallesi’nde yaşayan Ömer Özgül’e ait koyunlardan biri beş ayaklı ve kuyruğu olmayan kuzu dünyaya getirdi.

Köylülerin ve çocukların ilgi odağı olan kuzuya ‘Çapar‘ adını veren Özgül, yaptığı açıklamada, 15 senedir çobanlık yaptığını, kuyruğu olmayan kuzu gördüğünü ama ilk defa 5 ayaklı bir kuzunun doğumuna şahit olduğunu söyledi.
Kuzunun doğumunda sıkıntılar yaşandığını belirten Özgül, doğduğunda kuzunun 5 ayaklı olduğunu gördüğünde çok şaşırdığını anlattı. Özgül, şöyle devam etti:


Doğumdan sonra veterineri aradığını aktaran Özgül, “Durumu anlattım, ‘Kuzunun yaşama şansı var’ deyince veteriner ‘Sen ayağını kesme veterinere getir. Arkadaş kessin’ dedi. Hayvan hastanesine götürdüm. Onlar da ‘Zayıf, biraz daha beklesinler’ dedi. O yüzden gelişsin diye geri getirdim, kestirmedim.” diye konuştu.
“Kuzunun ayağı yamuk ve kuyruğu yok. Beş ayağı var, 5’inci ayak çatal. Dün bu şekilde doğdu. Doğumunda yardımcı oldum. Koyun doğum yapamıyordu, öğleyin başlamıştı sancısı. Koyuna yardımcı oldum. Akşamüstü de doğdu. Ben ikinci yavrunun ağayı sandım. O anda bir baktım çatal ayak.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.