• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

15 Ağustos 2018 11:14

Balıkesir’de Nereden Satılık Daire Alınır?

Balıkesir’de Nereden Satılık Daire Alınır?

Balıkesir yazlık bölgelerden biri olup özellikle de kentleşme alanında önemli gelişmeler gösteren bir şehir.

Hayata geçirilmiş olan markalı konut projeleri sayesinde gayrimenkul alanında Balıkesir satılık daire fırsatları yatırımcıların dikkatini çekiyor. Özellikle de Haziran ayı, satılık konut fiyatlarının yükseldiği iller listesinde, Balıkesir ilk sıralarda yer alıyor. Hem burada yaşamak isteyenler hem de gayrimenkul yatırımında bulunmak isteyenler tarafından yatırım için oldukça özel bir konumda bulunuyor. Burhaniye, Ayvalık, Edremit gibi bilinen tatil beldelerinde yatırım imkanı oldukça geniş.

Bandırma

Bandırma bünyesinde yer alan üniversite nedeni ile konut fiyatlarında da sürekli artış yaşanıyor. Bandırma bölgesinde satılık konut fiyatları bir diğer aya göre %1,5 oranında artmış durumda. Konut metrekare fiyatlarında da artış söz konusu. Geri dönüş süresi de 18 yıl olarak hesaplanmış.

 

Altıeylül

Kentin en büyük ilçelerinden biri olan Altıeylül ise tarihi ve turistlik yapılar bakımından oldukça gelişmiş. Satılık konutlara bakıldığında bir diğer aya göre %2 oranında artmış durumda. Metrekare fiyatları da yaklaşık olarak 1, 945 TL oldu. Satılık daire fiyatları ise 143 TL ve 238 TL arasında değişim gösteriyor. Altıeylül civarında kiraya verilen konutun geri dönüşü 22 yıl.

Edremit

Tatilciler tarafından oldukça beğenilen ve popüler bir tatil yeri olan Balıkesir’in Edremit ilçesinde ise pek çok sayıda müstakil ev var. Tatilciler özellikle yaz aylarında Edremit’e büyük ilgi gösteriyor.  Konut fiyatları ise bir önceki aya bakılarak %2 oranında arttı. Metrekare fiyatı 1, 804 TL oldu. Bu bölge civarında 135 bin TL ve 225 TL arasındaki fiyatlara ev sahibi olabilir ve yatırımlarınızı en iyi şekilde değerlendirme hakkına sahip olabilirsiniz. Konut yatırımı bakımından ise geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. Balıkesir satılık daireler konusunda fikir sahibi olabilmek adına Hürriyet Emlak sitesi üzerinden araştırma yapabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Burhaniye

Balıkesir’in diğer bir tatil bölgesi olan Burhaniye de oldukça popülerdir. Satılık konut fiyatları ise diğer aylara nazaran %3 oranında artış göstermiş. Metrekare fiyatı 1, 748 TL’dir. İlçede daire amortisman süresi ise 21 yıl. Ev sahibi olmak isteyen kişiler 170 bin TL’ye kadar uygun konut bulabilir.

Karesi

Son zamanlarda kentleşme alanında oldukça büyük bir gelişme yaşayan Karesi, markalı konut üreticilerinin de ilgi odağı haline geldi. Karesi’ ye olan yoğun ilgi, konut fiyatlarında da bir hayli etkisini göstermekte. Satılık konut fiyatları diğer aylara göre ise %2 oranında artış gösteriyor. Satılık ev metrekare fiyatlarının 1,544 TL olduğu Karesi bölgesinin geri dönüş süresi 20 yıl olarak düşünülmektedir. Bölgede ise ortalama olarak satılık daireler 152 bin TL’ye kadar değişen fiyat aralıklarında karşınıza çıkacak. Balıkesir satılık daireler araştırıldıktan sonra yatırımlarda bulunmak için popüler ilçeler tercih edilebilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.