• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

12 Mayıs 2020 14:59

BALDEP’TEN YARDIM ELİ

BALDEP’TEN YARDIM ELİ

Balıkesirliler Dernekleri Platformu (BALDEP), Balıkesir ve ilçelerindeki ihtiyaç sahiplerine sahip çıkarak erzak yardımında bulunuyor. 

Balıkesirlilerin il dışında kurduğu ve kentin  tanıtımında da etkin rol üstlenen Balıkesirliler Dernekleri Platformu sosyal dayanışma ve yardımlaşmada da örnek işlere imza atıyor.

Kuruluşundan bu yana Balıkesir’in farklı ilçelerindeki çocukları bayramlarda giydiren BALDEP, geçtiğimiz yıl Dursunbey, İvrindi, Balya ve Kepsut’ta yaklaşık 500’e yakın çocuğu sevindirmişti.

 

“GÜN DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”

BALDEP bayramlık kıyafet yardımını bu yıl korona salgını nedeniyle erzak yardımına çevirdi. BALDEP yöneticileri ve üyeleri  sosyal paylaşım sitelerinde; “Zor günler geçirmekteyiz. Pek çok hemşehrimiz korona salgını nedeniyle işlerini ve kazançlarını kaybettiler. Zor duruma düşmüş hemşehrilerimize yardım maksadıyla, her yıl gerçekleştirmekte olduğumuz yetim ve öksüz çocuklara bayramlık kıyafeti yardım kampanyamızı, bu sene erzak kolisi yardımına çevirdik” mesajları verdi.  Bu duyurular sonrası yardım eli bu kez Gönen ve Manyas’a uzandı.

 

“ACILAR PAYLAŞILDIKÇA AZALIR”

Gönen ve Manyas Belediye Başkanlıklarıyla temasa geçen BALDEP, belediye ekipleri ile koordineli bir şekilde  gıda yardımlarına başladı. Platformdan yapılan açıklamada, “Siz değerli hemşehrilerimizi katkı sunmaya davet ediyoruz. Acılar paylaştıkça azalır, mutluluklar paylaştıkça artar” denildi. Bir erzak kolisinin 100 TL. olduğu ve isteyen vatandaşların bu kampanyaya destek olabileceği bildirildi.

Yurtiçi ve yurt dışındaki Balıkesirliler derneklerinin erzak paketleri ve maddi yardımları ile  kampanyaya destek verdiğini belirten BALDEP Genel Başkanı Dr. Mehmet Çalışkan, ” Derneklerimizden gönderilen yardımlar yerlerine teslim edilmeye başlanmıştır. Yurt içinden ve dışından kampanyaya destek veren Balıkesirlilere ve derneklerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yardımlarımız hız kesmeden devam edecektir” dedi.  İbrahim ERGÜL

Kaynak: www.balikesir24saat.com

 

KATKI SUNMAK İSTEYEN BALIKESİRLİLER İÇİN HESAP BİLGİLERİ :

Gönen için tedarikçi firma ‘Okul Market  

Alıcı adı:Sonay Okul

Banka:ZİRAAT BANKASI

İBAN :TR 21 0001 0000 4912 0503 7550 07

Manyas için ise tedarikçi firma Mim Market 

Alıcı adı:Musa Koyuncu

Banka:ZİRAAT BANKASI

İBAN :TR81 0001 0003 7911 7958 9950 01

NOT: Hesaplar sadece yardım kolileri için açılmıştır. İsteyen hemşehrilerimiz firmalardan fatura talep edebilirler. Havalelerde açıklama bölümüne BALDEP ERZAK yazabilirsiniz. Bir erzak kolisi 100 TL.dir.Bu çalışmalarımız her yıl sırasıyla tüm ilçelerimizde devam edecektir…

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.