• bilgi@derinajans.com
  • 0850 885 1 266

HABER DETAYI

12 Temmuz 2018 11:01

HELE ŞÜKÜR

HELE ŞÜKÜR

Karesi beyi Yücel Yılmaz’ın aklı anca başına geldi..

Karesi beyi Yücel Yılmaz’ın aklı anca başına geldi.. Sorunlu sokaklara 4 yıl sonra el atıldı

Biz 4 yıldır yazmaktan bıkmıştık ki; Karesi Belediyesi harekete geçti. Bebek arabalı ailelerin, topuklu ayakkabı giyen bayanların, engelli ve yaşlıların, yanlış taş seçimi yüzünden sürekli takılıp düştüğü, hatta yaralandığı sokaklar tek tek elden geçiyor. Özellikle Mekik Sokak ve Çavuş Sokak artık vatandaşların kâbusu olmaktan çıkacak

Biraz geç de olsa sorunun farkına varan ve olaya el atan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sokaklarda yapılan çalışmaları da bizzat kendisi kontrol ediyor. Başkan Yılmaz’ın talimatı ile saha ekipleri gece gündüz hafta sonu sahada tam kadro yoğun bir şekilde çalışıyor. Karesi Belediyesi Fen İşleri ekipleri bu güne kadar merkez ve kırsalda 1 milyon 250 bin metrekareden fazla kilit parke taşı döşedi. Yaşanılabilir bir Karesi için hizmet seferberliğini sürdüren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin arka tarafında bulunan Hisler Bulvarı ve Mekik Sokak’ta başlanan prestij cadde uygulamasını hafta sonu da yakından inceledi.

Bugüne kadar 1 milyon 250 bin metrekareden fazla kilit parke döşeme çalışması yapan Karesi Belediyesi, ilçeye değer katan, kimlik kazandıran marka ve prestij sokak çalışmalarına devam ediyor. 2017 yılında 3 bin metrekare antik kilit parke taşı döşenip yerden aydınlatması yapılarak ‘marka sokak’ haline getirilen Eski Kuyumcular Mahallesi Çavuş Sokak şimdi de asılan gökkuşağı rengindeki şemsiyelerle rengârenk bir hale getiriliyor.

55 metre uzunluğundaki Çavuş Sokağın tamamında 3 etap halinde planlanan şemsiye uygulamasında 2 etabı tamamlayan Karesi Belediyesi’nin çalışması sayesinde sokak rengarenk hale geldi.55 metre uzunluğunda ve 9 metre genişliğindeki alanda yaklaşık 250 adet gökkuşağı renginde şemsiye asıldı.

Şehir-mekan-insan ilişkisinden hareketle şehre bir renk ve bir ritim kazandırmak için uygulanan proje ile; sokaktaki ticari hayatın hareketlendirilmesi, bölgede insan yoğunluğunun arttırılması, esnafa değer katmak, insanı sokağa çekmek amaçlanıyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.